Hogyan Szokjak Le A Cigiről: 10 Tipp, Hogy Biztosan Leszokj A Dohányzásról - Egészség | Femina

"A dohányzás az agyérbetegségek kialakulásának mintegy 10-15 százalékáért felelős. A dohányzás segíti az iszkémiás és a vérzéses stroke kialakulását, 1, 5-2-szeres rizikónövekedéssel jár. A káros szenvedély abbahagyása után a kockázat fokozatosan megszűnik" – fűzte hozzá az MST elnöke. Az emberek többsége jól tudja, hogy a nikotinfüggőség veszélyes, ugyanakkor nem gondolnak a következményekre. "Ha időben abbahagyjuk a dohányzást, az általa okozott károsodások visszafordíthatók. A tapasztalatok szerint, aki 35 éves kora előtt leszokik a dohányzásról, annál pl. a szív- és érrendszeri megbetegedés kialakulásának az esélye olyan, mintha soha nem dohányzott volna" – tette hozzá Szapáry doktor. Ugyanakkor, ha valaki a dohányzást abbahagyja, a kedvező hatások szinte már azonnal jelentkeznek, és ez a folyamat a későbbiekben tovább folytatódik. "A leszokást követően 20 perc múlva vérnyomás és pulzus visszatér a normális szintre, 8 óra múlva a vér oxigénszint újra normális lesz, 24 óra múlva a szén-monoxid kiürül a szervezetből, a tüdő elkezdi kitakarítani a fölösleges nyálkát és az égéstermékeket a légutakból, 48 óra múlva a szervezetből kiürült a nikotin, így újra erősebben érzzük az ízeket és az illatokat.

Index - Kultúr - Hogyan ne szokjunk le a dohányzásról?

Balázs az árak miatt döntött "Húszéves koromban szoktam rá úgy igazán a cigire, és napi egy doboz volt az adagom hosszú évekig. Tavaly aztán egyszer leültem, és összeszámoltam, mennyit költök rá egy hónapban. Döbbenetes összeg jött ki, ráadásul tudtam, hogy a közeljövőben tovább drágul majd egy doboz ára. Nekem az segített leginkább, mikor kitaláltam, hogy a cigi árán megspórolt összeget mire költöm. Eleinte csak a felére csökkentettem az adagom, a maradék pénzből meg elmentünk a gyerekekkel az állatkertbe. A teljes leszokáshoz persze egy új telefont néztem ki magamnak, hogy legyen motiváció, és minden nap egy szállal kevesebbet szívtam. Nem mondom, hogy könnyű volt, az első két hét pokol, egy ideig rengeteget nassoltam a dohányzás helyett, de aztán mint mindent, ezt is meg lehet szokni. " Zsani a barátja kedvéért szokott le "Eddig sosem volt probléma abból, hogy dohányzom, de aztán megismerkedtem a mostani barátommal, aki elvétve gyújt rá, nagyjából kétszer egy évben, és gunyoros mosollyal figyelte, ahogy én napi másfél doboznyit füstölök.

hogyan szokjak le a cigiről 9

Annak ellenére, hogy az egészségügyi kockázatát ismerik, emberek milliói választják a dohányzást. A dohányosok nagy része megszokásból gyújt rá, amit más tevékenységekhez kapcsolnak, mint például az italozáshoz, kávézáshoz, esetleg telefonáláshoz. A dohányosok többsége le akar szokni, de mégsem kezdi el, mert túl nehéznek tartja. Azok száma is magas, akik már megpróbáltak leszokni, azonban nem sikerült véglegesen letenniük a cigarettát. Emberek ezrei ennek ellenére mégis képesek voltak abbahagyni. Ha dohányzol, olvasd tovább cikkünket, hiszen lejjebb fontos indokokat találsz a leszokás mellett, amelyek talán elegendő meggyőzőerővel bírnak ahhoz, hogy megpróbáld. Ehhez tippekkel is ellátunk, hogy segítsük utadat. Egy dolog biztos, a leszokás valóban nem könnyű, kitartás, elszántság és hatalmas akaraterő szükséges hozzá, az eredmény azonban években mérhető! Miért kellene leszoknom a dohányzásról? Bizonyára te is pontosan tudod, a leszokással a különböző egészségügyi problémák - szívbetegségek, rák és légzőszervi betegségek legtöbb fajtája - kialakulását drasztikusan csökkentheted.

72 óra múlva hörgőgyulladás enyhül, könnyebben lélegzünk, energikusabb leszünk, 2-12 hét múlva a szervezetben javul a vérkeringés, így a dinamikusabb terhelés, pl. séta, futás is könnyedebben végrehajtható. 3-9 hónap múlva a tüdő 10%-kal nagyobb hatékonysággal működik, így megszűnnek a köhögési rohamok, a terhelésre jelentkező fulladások, 1 év múlva pedig 25%-kal csökken a heveny szívizom elhalás kialakulási lehetősége, 10 év múlva a tüdőrák kockázata fele akkora lesz, mint a dohányzó embertársaink esetén. A heveny szívizom elhalás esélye megegyezik a soha nem dohányzókéval" – fejezte be gondolatait Szapáry doktor. A dohányzásról való lemondás számos egyéb nyereséggel is jár, jobb lesz a közérzetünk, javul a teljesítőképességünk, jobb lesz a leheletünk, kifehérednek a fogaink, körmeink, kitisztul a hangunk, kisimul, egészségesebb lesz a bőrünk, kifényesedik a hajunk. A Nemdohányzók Világnapja alkalmából azt kérte minden dohányzótól, hogy legalább május 31-én ne gyújtson rá, s ha teheti akkor mondjon búcsút a káros szenvedélyének.

  • Hogyan szokjak le a cigiről 3
  • Est hu 80 csatorna tv műsora
  • Online gyerek játék ingyen -> gyerekjátékok 1-éves kortól
  • Hogyan szokjak le a cigiről 2020
  • 10 tipp, hogy biztosan leszokj a dohányzásról - Egészség | Femina
  • Bosch pmf 220 ce tartozékok
  • Hogyan szokjak le a cigiről full
  • Te vagy a legnagyobb hős
  • 1061 budapest király utca 8 10 terkep
  • B komplex vitamin mire jó liquid
hogyan szokjak le a cigiről 10

A leszokást számos körülmény nehezíti, így elsősorban a nikotinmegvonási tünetek, az evéskényszer és a nem ritka következményes testsúlynövekedés. Tartós nem dohányzás alkalmával a szervezet hiányolja a megszokott mérget, mely jellegzetes hiánytünetekben nyilvánul meg: feszültség, nyugtalanság, türelmetlenség, romló koncentrálóképesség, fejfájás, alvászavar, gyomor-bélrendszerei panaszok, pl. székrekedés jelentkezhetnek. Dohányzik? Érszűkülete lehet, ellenőriztesse a lábát - kattintson tovább! A nikotinmeg-vonási tünetek átmenetiek, néhány nap-hét alatt teljesen megszűnnek. Általában az idő múlásával fokozatosan csökkennek, de hullámzó intenzitással is jelentkezhetnek: kedvezőbb időszak után váratlanul hevesebb nikotin-éhség jelentkezhet, mely percek (kb. 5 perc) alatt spontán megszűnik. Néhány jó tanács a dohányzásról leszokni vágyóknak: Hagyjon időt saját magának! Készüljön tudatosan! Pontosan tervezze meg, hogy miért, hogyan és mikortól fogja kezdeni a "cigaretta stop"-ot. Tüntessen el a környezetéből mindent, ami a dohányzásra emlékezteti, pl.

Milyen egyéb hatással lesz rád a leszokás? A leszokást követően valószínűleg ingerültség, izgágaság és remegés lesz rajtad úrrá. Ez csak pár hétig tart, és utána hamarosan sokkal jobban fogod magad érezni, a fizikai állapotod javulni fog, sőt az ételek is finomabbak lesznek! Ezek a jobbulás felé vezető út jelei - ahogy a tested visszaszokik a normális állapotra. Köhögés is jellemző a leszokást követő pár napban - ez annak a jele, hogy a tested megszabadul azoktól a káros anyagoktól, amik a tüdődben felgyülemlettek. Elvonási tünetek elég gyakran megjelennek. A nikotin egy addiktív, serkentő vagy bizonyos állapotnál nyugtató hatású anyag. Hosszan tartó dohányzást követően a szervezet hiányolja, amitől kényelmetlenül érzed magad, és úgy érzed, nem tudsz nélküle létezni. Nikotinhelyettesítők több formában megvásárolhatóak, mint például tapasz, rágógumi, inhalálószerek és az orrsprayk. Aggódsz, hogy ha leszoknál, felszedsz pár kilót? Sokan valóban attól félnek, hogy a leszokás után meghíznak.

A terhes nők számára különösen fontos a dohányzás abbahagyása, mivel az a csecsemő egészségét is károsíthatja. A dohányzásról bár nagyon nehéz leszokni, siker esetén az előnyeit szinte egyből érezheted, és biztos lehetsz benne, hogy a szervezeted nagyon hálás lesz érte. A vérnyomás és pulzus visszatér a normális szintre, a keringési rendszer azonnali javulásával a kéz- és lábfejekbe több vér jut, és így kevésbé fognak fázni. Rövid időn belül a test immunrendszere is megerősödik, ami segít a nátha és más vírusos megbetegedések leküzdésében. A leszokás után egy évvel a szívbetegség kialakulásának kockázata felére csökken. A leszokás természetesen nem csak egészséged szempontjából fontos. Pár napon belül az ízlelő- és szaglószervek is megújulnak, és heteken belül a bútorokat és ruhákat átható cigarettaszag is megszűnik. Mivel a dohányzás növeli a bőr ráncosodását, a leszokás fiatalít is. Hagyj fel a dohányzással, és nem csak évekkel hosszabíthatod meg az életed, de az éveidet is több élettel töltheted meg!

Tuesday, 19-Apr-22 20:10:16 UTC