A Must És A Bor Egyszerű Kezelése

Mercz Árpád ( Budafok, 1919 – Budapest, 2015. február) főiskolai tanár, borász, borászati szakíró. Életrajza [ szerkesztés] Mercz Árpád 1919-ben született Budafokon. Édesapja révén már gyermekként kapcsolatba került a borászattal. 1941-ben szerzett műkertészi oklevelet, majd 1942-ben lett okleveles szőlész-borász. 1952-től dolgozott a Szőlészeti Kutató Intézetben, egészen 1979-ben való nyugdíjba vonulásáig. 1960-ban a Kertészeti Főiskolán summa cum laude minősítéssel doktori fokozatot szerzett. Ezt követően egyetemi, főiskolai katedrákon és a borászati szakközépiskolákban oktatta a jövő szőlész-borász nemzedékét. Felhalmozott szakmai tudását több száz cikkben, és több mint 20 könyvben ismertette. Szakkönyvei által, a fiatal borászok nevelésével kiemelkedő életművet hozott létre. Élete egyik fő műve a több mint 100 év után újraírt Borászati kislexikon, mely 1998-ban jelent meg. Munkáinak szinte mindegyikében külön kitért Budafok borászati múltjára, hagyományaira. Ismereteit szívesen megosztotta az érdeklődő fiatalokkal is.

A must készítése és tartósítása

A bor összetételi hiányosságait szintén fontos pótolni, hiszen az ital élvezeti értékét ez befolyásolja talán a leginkább. Az a bor nevezhető harmonikusnak, amelynek alkotórészei összhangban vannak, ízleléskor kellemes összbenyomást keltenek. A főbb alkotórészek aránya (sav, cukor, alkohol) mellett fontos minőségmeghatározó jegyek a szőlőtermésből származó és a borérlelés folyamán képződött illat- és zamatanyagok. A harmonikus íz elérésére alkalmazzák még a házasítást, mely tulajdonképpen két- vagy többféle bor célszerű összekeverését jelenti. Igen régóta alkalmazott borkezelési eljárás a kénezés is, melynek nagy szerepe van a korszerű borkészítésben és kezelésben, illetve a borgazdasági tisztaság fenntartásában. A kénessav kedvezően járul hozzá az íz- és zamatanyagok fejlődéséhez, mert leköti a szabad acetaldehidet, megakadályozva ezzel az elvénülést, a nemkívánatos avas óíz kialakulását. Jelentős szerepe van a vörösborok színstabilizálásában is, továbbá antiszeptikus és redukáló hatása teszi szinte nélkülözhetetlenné a borászati munkák során.

  • 5 erotikus film, ami lealázza A szürke ötven árnyalata-trilógiát
  • A must és a bor egyszerű kezelése full
  • Mercz Árpád – Wikipédia
  • A must és a bor egyszerű kezelése 3
  • Született feleségek 1 évad 9 rész an 1 evad 9 resz magyarul
  • A must és a bor egyszerű kezelése 4
  • A must és a bor egyszerű kezelése youtube
  • Hyundai hum 770 ultrahangos párásító
  • Miraculous 3 évad 27 rész magyarul
  • Urgent munkavédelmi női cipő lady s1
  • L'Oréal Casting Creme Gloss Hajfesték női Hajápolás - Parfüm Center
  • A must és a bor egyszerű kezelése 2019

A kötött kén kapcsolatba lép az acetaldehiddel és más anyagokkal a borban. Hatása a bor fogyasztása közben nem érzékelhető. A szabad kén viszont szufidként (ezt tüntetik fel a boros palackon is)van jelen a borban, szagolható és a megengedettnél nagyobb mennyiségben káros is lehet az egészségre (a híres fejfájás). A szabad kén is azonban egy idővel eltünik a borból szulfáttá esve szét. A borban található kén (szulfid) tulajdonképpen kénessav formájában van jelen a borban, ami nem más mint az SO2 vizes oldata ami egy gyenge sav (és nem a kénsav! ). A Magyar Szabvány egyébként max 60 mg/l szabadkénessavat engedélyez egy litert borban, ami általában azért inkább túl soknak tekinthető. A túl alacsony érték viszont kockáztatja a bor eltarthatóságát, sietteti elvénülését. Mai tapasztalatok szerint fajtánként és jellegtől függően 10-30 mg/l kén szükséges 1 liter borhoz. Milyen hatása van a kénnek a borra? Antiszeptikus (antibakteriális) és enzimgátló hatás = a mustban vagy a borban levő káros mikroorganizmusoknak csökkenti vagy lehetetlenné teszi az életfeltételeit.

a must és a bor egyszerű kezelése 2017

A termék részletes ismertetője Mercz Árpád munkássága felöleli a szőlőfeldolgozás és borkezelés minden területét. Könyvében a helyes borkészítés alapjait mutatja be a legkorszerűbb ismeretekkel és mindenki számára érthető, egyszerű formában. A mélyebb kémiai, mikrobiológiai és technikai magyarázatokat mellőzve írja meg, hogy mikor, mit, mivel és hogyan tegyünk, hogy a szőlőből jóitalú bort nyerjünk.

Összefoglaló Mercz Árpád munkássága felöleli a szőlőfeldolgozás és borkezelés minden területét. Könyvében a helyes borkészítés alapjait mutatja be a legkorszerűbb ismeretekkel és mindenki számára érthető, egyszerű formában. A mélyebb kémiai, mikrobiológiai és technikai magyarázatokat mellőzve írja meg, hogy mikor, mit mivel és hogyan tegyünk, hogy a szőlőből jóitalú bort nyerjünk. Hatodik kiadás

Tuesday, 19-Apr-22 20:00:04 UTC