A Világ Leggyorsabb Autója 2020: A Világ Leggyorsabb Autója 2010 Relatif

A floridai repülőtér kifutópályáján a hiperautó óránként átlagosan 455, 3 kilométeres sebességgel száguldott, aminek eredményét a Guinness-rekordok stábja is hitelesítette. A korábbi sebességrekord a Koenigsegg Agera RS tartotta, amely 2017-ben 447 kilométer/órás tempóval száguldott. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Autó: Mint egy mérges sárkány, úgy üvölt a világ leggyorsabb autójának ígért kocsiban a motor | hvg.hu

  1. A világ leggyorsabb autója 2010.html
  2. 1201 budapest helsinki út 74 st
  3. Oszlopos Simeon és mai követői – bábostalálkozó a kőbányai Szent László-plébánián | Magyar Kurír - katolikus hírportál
  4. Castle 7 évad 1 rész
  5. 100 tagú cigányzenekar 35 éves jubileumi koncert
  6. A világ leggyorsabb autója 2010 qui me suit
  7. Juhász gyula tiszai csönd elemzés
  8. Az amerikai elnök, aki mindössze 32 napot töltött hivatalában
  9. Azt álmodtam terhes vagyok mit jelent
  10. Laborpatkányok az elit csapat 1 évad 1 rész vad 1 resz magyarul

Ezeket a szupergyors szuperautókat bárki megvásárolhatja ma, de egyik sem lesz olcsó. A legdrágább, a legolcsóbb, a legnagyobb, a legkisebb, a legcukibb, a legrondább, a legjobban gyorsuló autók és hasonló toplisták böngészése mindig izgalommal tölt el. Egyszerűen tudni akarom, melyik az a tíz jármű, amelyik az adott szempontból a leg-leg. Most következzen a 10 leggyorsabb sportautó (khm, szuperautó), amelyeknek a német Autobahnon sincs ellenfele. Ráadásul a cikkben felsorolt autók itt és most 2020-ban meg is vásárolhatóak. Na jó, csak majdnem. Van, amelyik csupán előrendelhető, a forgalmazás igazából 2021-ben kezdődik, és van olyan, amelyikre hónapokat, talán éveket kell várni. Hiába rendeli meg az ember, a lassú gyártás miatt sok időbe telik, mire először beleülhet a boldog tulajdonos. És van még egy bökkenő: hiába vásárolható meg egyik másik típus jelenleg, sok esetben a teljes szériát már jó előre eladták. Nem jutott ám akárkinek, minimum sejknek, hercegnek vagy hollywoodi hírességnek kellett ahhoz lenni, hogy kapjon belőlük az ember.

A világ leggyorsabb sorozatgyártású autója az SSC Tuatara felborult a kamionnal, amely szállította. Az Egyesült Államokban Salt Lake City északi részén történt közlekedési baleset az 1775 lóerős Tuatara SSC-vel, amikor Floridába tartottak, hogy új sebességi rekordot érjenek el vele. A hírek szerint a szállítást végző teherautó sofőre nem tudott megbirkózni az erős oldalszéllel Floridába menet és felborult az 1, 9 millió dolláros szuperautóval a rakterében. Szerencsére a kár nem nagyon súlyos és a tulajdonos – sikeres üzletember, filantróp és fogorvos, Larry Keplin –, aki a Shelby Super Cars North Americaval dolgozik együtt, úgy döntött, hogy helyreállítja a kocsit. Az SSC-re mintegy tíz évet kellett várni, mire élőben is meg lehetett csodálni. A fejlesztését már 2011-ben bejelentette a Tuatara cég. Az 1247 kilogrammos, hátsókerék-meghajtású, 5. 9 literes V8-as turbómotorral hajtott autó csúcsteljesítménye 1775 lóerő. Január végén az SSC Tuatara harmadik kísérletével világrekordot állított fel a sorozatgyártású autók mezőnyében.

Autó: Balszerencsés a világ leggyorsabb autója, már szállítás közben összetörték | hvg.hu

10. McLaren Senna A tizedik helyezett McLaren Senna a 800 lóerős motorjával valószínűleg kicsit gyorsabb is tudna lenni – főleg, hogy az alapjául szolgáló McLaren 720S gyengébb, de gyorsabb nála – csakhogy a versenypályára optimalizált karosszériája és a gigantikus leszorítóerőt termelő masszív szárnyai megakadályozzák ebben. A Senna alapára 304 millió forinttól indul, és még nem sikerült értékesíteni a teljes 500 darabot belőle. Hajrá. Végsebesség: 330 km/h 9. Ferrari F8 Tributo A Ferrari F8 Tributóban az a zseniális, hogy hihetetlen gyorsasága mellett rendkívül kezes is egyben. Alkalomadtán akár a boltba is elküldhetjük vele anyukánkat, hogy elintézze a bevásárlást. Persze sok mindent nem vásárolhat, de legalább gyorsan megjárhatja az oda-vissza utat a 3, 9 literes, 720 lóerős V8-assal hajtott autóval. Máskor meg mi lehetünk vele a leggyorsabbak közúton. A Tributo ára 83, 5 millió forinttól indul, de minden extrát kérve ezt az összeget bőven fel lehet tornászni 132 millió fölé is. Végsebesség: 338 km/h 8.

Shelby gyorsan átnevezte cégét az SSC North America névre, annak érdekében, hogy még véletlenül se keverjék össze Carroll Shelby autóipari legendával, mivel Jerod Shelby nem kapcsolódik az ikonhoz. A Tuatara-rekordot a Driven Studios forgatta, az új hiperautó fejlesztését, tesztelését és gyártását követő folyamatban lévő dokumentumfilm-projekt részeként. Tetszett? Oszd meg másokkal is!

Kétségtelenül nem dolgozik visszafogottan a Hennessey Venom F5 nyolchengerese. Lassan három éve építi az amerikai John Hennessey tuningcége azt a közúti autót, amelyet a leggyorsabbnak ígér a világon. A projekt már olyan stádiumba jutott, hogy megmutatták, mit tud tesztpadon a szörnyetegük motorja. A motor nem más, mint egy 1817 lóerősre húzott V8-as Chevrolet LS erőforrás, ez kerül majd a Venom F5 -nek nevezett autójukba. Az "F5" egyébként a legerősebb szélsebességű tornádókra utal és a jármű ehhez fogható is lesz, a várakozások szerint 500 km/h-s csúcssebességével. Mint írják ezt a teljesítményt egyedi átalakítások sorozatán keresztül érik el, ami persze lényegében azt jelenti, hogy a motorblokk öntvényén kívül szinte mindent kicseréltek rajta: a dugattyúkat, a hajtókarokat, a főtengelyt, a szivócsonkot, az intercoolert és a hengerfejet is teljesen átdolgozták. A texasi Hennessey tuningműhely azzal számol, hogy az 1500 lóerős Bugatti Chiron ellenfeleként készülő Venom F5 a 0-300 km/h sprintet 10 másodperc alatt tudja majd le.

Az SSC North America összesen 100 Tuatara példány gyártását tervezi, amelyeken egyenként 1, 9 millió dolláros árcédula lesz. A motorháztető alatt egy 5, 9 literes, V8-as motor dolgozik, két turbófeltöltővel. A teljesítménye 1750 lóerő és alig 2, 5 másodpercre van szüksége ahhoz, hogy elérje a 100 km/h sebességet. "Úgy tekintünk magunkra, mint a történelem egy olyan darabjára, amely reméljük, hogy másokat is inspirál arra, hogy átlépjék saját határaikat" – mondta Jerod Shelby, az SSC North America alapítója a sajtónak adott nyilatkozatában. "Olyan időbe lépünk, amikor már nem a gépek vagy a technológia jelenti a határt, hanem az emberi tényező" – tette hozzá. Nem ez az első alkalom, hogy az SSC North America megdönt egy sebesség rekordot. Jerod Shelby 1998-ban alapította a Shelby SuperCars céget, a washingtoni Richland városában, és akkor került először a nemzetközi figyelem középpontjába, amikor első szuperautója, az Ultimate Aero, 411 km/ h sebességgel lesöpörte a Bugatti Veyron sorozatgyártású rekordját.

A világ leggyorsabb autója 2010 relatif

Ebben a ligában ezer lóerő alatt már rég nem lehet labdába rúgni. A lista nem minden szereplője rendelkezik hitelesített adattal, mert egyszerűen nincs olyan hosszú egyenes út a világon, ahol elég hely állna rendelkezésre a végsebesség-méréshez. 10. Koenigsegg Regera - 400 km/h Forrás: Gulyás Péter Svédül uralkodást jelent a hiperautó típusneve, ami cseppet sem túlzó egy olyan jármű esetében, amellyel szemben szinte egyetlen szériaautónak sincs esélye egy gyorsulási versenyben. Végsebességet még nem adott meg a Koeingsegg, de azt tudjuk, hogy a kocsi álló helyzetből 300 km/h-ra 12, 3, 400 km/h-ra kevesebb mint 20 másodperc alatt gyorsul fel, vagyis legalább ennyivel biztosan tud menni. Mivel csak a hátsó kerekek hajtottak, a 0-100 gyorsulásban azonban nem rekorder a 2, 7 másodperces idejével, persze ebben a versenyszámban is megközelíti a rekordot. A Regera rugalmasságát érzékelteti, hogy 150-ről 250 km/h-ra 3, 2 másodperc alatt gyorsul fel. A svéd autó hibrid, de nem a megszokott fajtából, a Christian von Koeingsegg cégvezető ugyanis gyűlöli az ökoautókat.

Kétségtelen, hogy a Bugatti Chiron képviseli ma az autózás és a mérnöki teljesítmény abszolút csúcsát. Csodája maximum elődjéhez, a Bugatti Veyronhoz mérhető. Nem is adják olcsón a típust, 800 millió forint körül mozog a belépőmodell, de például a Chironon alapuló egypéldányos La Voiture Noire-ért 3, 7 milliárd forintot is megadtak. Végsebesség: 420 km/h 1. Bugatti Chiron Super Sport 300+ A rekordok csak arra valók, hogy megdöntsék őket. A Bugatti elhatározta, hogy egy átalakított Chironnal átlépik a lélektani határt jelentő 300 mérföld/órás (480 km/h) sebességet, innen ered az autó 300+ neve. A kísérlet sikerrel zárult, a prototípus elérte a rekorder 490 km/órás sebességet is a lezárt autópályán. Ennek ellenére a sorozatkész modell 2021-től nem lesz ilyen szélvész, annak végsebességét - biztonsági okok miatt (mi van? ) - 437 km/órára korlátozzák elektronikusan. Mindössze 30 darab készül majd a különleges modellből, egyenként 1, 2 milliárd forintos áron. Ne aggódj, már mind elkelt. Végsebesség: 490 km/h

Aston Martin DBS Superleggera Ebben az Astonban minden benne van, amit igazán szeretünk: 5, 2 literes V12-es motor turbóval lélegeztetve. Mindössze ennyi kell a boldogsághoz. A feltöltésnek hála szédületes, 725 lóerős teljesítményt ad le a megfelelő fordulatszámon az erőforrás, de biztos lehetsz benne, hogy minden fordulaton kellően erős és csak tol és tol a motor. A 94 milliós alapár ne riasszon el, minden fillért megér ez a patinás brit GT akkor is, ha jól felextrázva ennek az összegnek a másfélszeresét is el lehet rá költeni. 7. Ferrari 812 Superfast Ennek a Ferrarinak már a nevében is benne van, hogy szupergyors. Valóban nagyon gyors, és igazán szót érdemel az a tény, hogy a kiemelkedő teljesítményét (800 LE) a 6, 5 literes V12-es motor mindenféle potencianövelő nélkül éri el. Se feltöltés, se kiegészítő elektromotor. Csak lökettérfogat és magas fordulatszám. Ez a titkos receptje a gyorsasághoz és a fület gyönyörködtető hangorgiához. Ár? 100 milliótól 150-ig bármi. 6. McLaren 720S Egy McLarennek gyorsnak kell lennie, nem véletlenül fér fel a brit gyártó három autója is a top 10 leggyorsabb autó listájára.

  1. Vikingek 5 évad 5 rész magyar felirattal
Tuesday, 19-Apr-22 19:46:42 UTC