Miért Morog A Kutya A Gazdájára

Nem félős kutya egyáltalán, kicsit neveletlen, bármilyen idegent körbeugrál és sokszor annyira örül hogy bepisil. Eléggé érdekes jelenség. Vagyis senkire se morgott eddig és mindenkinek nagyon örül. Nem szoktam verni, néha régebben azért ha nagyon rosszat csinált kapott egy maflást egy puha kesztyűvel ami maximum lelkileg fájhatott neki. Bár nem ez volt a helyes megoldás. Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet ennek az oka és a megoldás is mi lehet erre? Etetés közben a kutyám morogva védelmezi az ételét. Normális ez? A falkák esetében az alfa pár biztosítja az ételt és eszik először. A mai családokban azonban ez rendszerint felborul és a mi étkezésünk nincs összefüggésben a kutya etetésével. Ha a kutya morog a gazdájára, ez azt jelenti, hogy védelmezi az élelmét egy nála alacsonyabb, de max. egyforma rangú egyedtől. Néhány apró tanács betartásával erről a kutya leszoktatható: Soha ne legyen a kutya előtt hosszabb ideig étel (hacsak nem egészségügyi okokból), ha a kutya otthagyja a tálját, azonnal vegyük el és majd csak a következő etetésnél adjuk neki vissza.

Ha ugrál a kölyök azonnal fordítsunk neki hátat, szegjük fel a fejünket, és mozdulatlanul várjuk meg míg abbahagyja. Ez ugyanis a dominancia egyértelmű jele. Tanulja meg, hogy csak akkor kaphat figyelmet, ha megnyugodott. Mindegy a kutya mérete, vagy habitusa, egy kiegyensúlyozott falkára - ahol nem neki kell a hátán cipelnie a család védelmével járó stresszt - miden ebnek szüksége van. Állandóan betartatott szabályokat kell kialakítani, határt szabni a viselkedésnek, elvárni egy normát. Legyenek vezényszavaink, melyekkel határozottan, és biztosan korlátozni tudjuk az ebet a mozgásában, kizökkenteni egy-egy negatívnak ígérkező cselekedetből. Ajtóban, szűk helyeken mindig a gazda megy előre - ezt kössük vezényszóhoz A probléma kialakítója legtöbbször az, hogy a gazda nem ismeri a kutyáját, vagy nem kíván tudomást venni annak viselkedéséről. Meg sem próbálja pozitívan vagy negatívan megítélni az egyes helyzeteket, pedig ez lenne a megoldás kulcsa. Ha úgy véljük, hogy egy szituációban nem lesz gond, akkor vegyünk erőt magunkon, és szóljunk rá kutyánkra, hogy nem kell üvölteni.

Fontos, hogy ha eközben jutalmazzuk, ne akkor tegyük, amikor éppen nyüszít, vagy nyugtalan, hiszen így megjutalmazzuk ezt a tevékenységet, és ennek következménye lehet, hogy a viselkedést egy idő után a jutalom reményében fogja produkálni. Kutya örömáben bepisil Több gazdi panaszkodik, hogy ha egyedül hagyja a kutyát, amikor hazaér, a négylábú kedvenc örömében összepisili magát. Ez elsősorban a kölykökkel történik meg, de ilyen panasz előfordult már felnőtt kutyákat illetően is. Nagyjából egy éves korig a kutya még nehezen tartja vissza a vizeletet. Természetesen ez kutyánként változó. Függhet a mérettől, fajtától, van-e gyulladás a szervezetében, időben levittük-e sétálni. A kutyus a különböző érzelmi hatásokra is bepisilhet. Örömében, ha hazaérkezik a gazdi, vagy bánatában, esetleg félelmében, például akkor, ha hosszú időre magára hagyják. Aggodalomra nincs ok: ezeket a baleseteket egy idő után kinövi az eb. Ha ezen a korszakon már túl van, és teljesen szobatiszta, és mégis azt tapasztaljuk, hogy hazaérkezésünkkor "örömében" bepisil, jogos a kérdés: miért?

2017. január 28., 07:15 Engedetlen, ugat, harap, acsarog? Vagy egyszerűen csak félénk? Netalántán nem lehet egyedül otthon hagyni? A negatív viselkedés hátterében legtöbbször a dominancia áll, és esetünkben nem a gazda oldalán. A dominancia eredeztethető abból, hogy a gazdi nem a megfelelő kutyát választotta maga mellé, nem tud eleget foglakozni vele, és sem szellemileg, sem fizikailag nincs lefárasztva. Ugyanilyen következményekkel jár, ha nincs megkezdve időben, vagy egyáltalán nem is kezdik meg a nevelést. A megoldás a részletekben rejlik. Attól, hogy egy kutya ismeri, és végre is hajtja az ül, és fekszik vezényszavakat még nem jelenti, hogy ő az alárendelt fél. Sokaknak ismerős látvány Fotó: Nem csak abban az esetben domináns a kutya, amikor látványos tüneteket produkál, pl. : rátámad a gazdájára, morog rá evés közben, vagy nem jön vissza, amikor hívja. A dominancia megnyilvánulhat egy nyugodtnak ígérkező pórázos séta közben is. Rendszeresen találkozom kutyasétáltatókkal, akinek kedvence más kutyákkal agresszíven viselkedik, vagy fél tőlük.

Ez abból fakad, hogy a póráz másik végén álló személy nincs a helyzet magaslatán. A morgó, támadó kutya védi gazdáját, és környezetét a betolakodók elől. Kistestűeknél az is előfordul, hogy a gazda félelme, bizonytalansága miatt az eb is fél. Tudja, hogy gazdája a kialakult vészhelyzetben nem tudná megvédeni, emiatt minden esetben támadólag lép fel. A nevelést, és a rangsor kialakítását már kölyök korban el kell kezdeni. Ennek módja a játékos tanítás. Az alapvezényszavak mellett érdemes olyanokra is hangsúlyt fektetni, hogy menjen ki első szóra a szobából, ha kérjük, szálljon le az ágyról, és tegye le, amit a szájában tart. Soha ne rohanjunk utána, ne hagyjuk rá a dolgot, mert azzal elismerjük, hogy ő nyert, és a legközelebbi alkalommal ha ugyanezért rápirítunk nem fogja érteni a probléma okát. Játékból se engedjük ránk ugrani Figyeljünk arra is, hogy kizárólag akkor láthasson neki a vacsorájának, ha mi engedélyt adtunk rá, ne ugráljon, ne kuncsorogjon se a tányérjáért, se akkor, amikor a gazdi asztalhoz ül.

SZERINTEM. Nem biztos.

Álljunk ott mellette, ha gond lenne, de várjuk el tőle, hogy veszélytelen helyzetben viselkedjen rendesen. Hiszen nincs oka a hisztire. Ez azonban csak akkor követelhető meg, ha mi is képesek vagyunk rá, hogy egy támadás esetén, vagy hirtelen jött félelmet keltő szituációban meg tudjuk védeni kutyánkat, odaálljunk a támadó, és kedvencünk közé, vagy elzavarjuk a gonoszt. (DE kedvencünket sose vigasztaljuk, ajnározzuk! ) Előfordulhat, hogy kutyánkban valami félelmet kelt a séta során. Ha úgy ítéljük meg a helyzetet, hogy nem veszélyes mutassuk meg neki, ismertessük meg vele, és igenis maradjunk ott addig, amíg megbízik bennünk annyira, hogy félelmét legyőzze. Érdemes ezekre az apróságokra kiemelkedő figyelmet fordítani, és nem ráhagyni a számunkra nem megfelelő viselkedésformát a kutyánkra. Ha egyedül nem megy, keressünk fel trénert, aki segíthet a probléma megoldásában. Forrás: Indexkép forrás: Cikk első megjelenése: 2016. május 12. Témába vág Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi?

  • Miért morog a kutya a gazdájára 6
  • A békés harcos útja (idézetekkel) - Lelki egyensúly
  • Miért morog a kutya a gazdájára 10
  • Miért morog a kutya a gazdájára 4
  • Miért morog a kutya a gazdájára youtube
  • Miért morog a kutya a gazdájára 2019
  • Miért morog a kutya a gazdájára 2017
  • Miért morog a kutya a gazdájára 2
  • Dr barabas tamás urologos vélemények w
  • Miért morog a kutya a gazdájára 2020
  • Öt perc angol szalai nord de la france
  • Eon Székesfehérvár ügyfélszolgálat Gáz – Zampai
Tuesday, 19-Apr-22 18:50:43 UTC